English
Türkçe
Furkan Mühendislik 26.Yaşında
 
Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim

 
Ana Sayfa > Merkezi Saat Sistemleri
 

SENKRON MERKEZİ SAAT SİSTEMLERİ

Senkron saat tek bir merkezden aldığı saat sinyali ile kurulan saatlere denir. Merkezi saat sistemi de denir. Senkron işlemi normal bir saat , GPS , NTP , ETHERNET , RADYO , WIRELESS, KABLO gibi çeşitli ortam araçları ile yapılabilir. Hastaneler , Okullar , Üniversiteler , Üretim Tesisleri , Kontrol Kumanda Tesisleri başta olmak üzere yaygın kullanım alanına sahiptir.

 

Merkezi Saat Çeşitleri
 
LOREX NTP Merkezi Saat Sistemleri
TIMETOOLS NTP Merkezi Saat Sistemleri
LOREX RS485 Merkezi Saat Sistemleri
LOREX NTP Merkezi Saat Sistemi
Timetools Merkezi Saat Sistemleri
LOREX Merkezi Saat Sistemleri
 

Saatler çeşitli ebatlarda ve tek taraflı veya çift taraflı olarak üretilebilmektedir.

Merkezi Saat Sistemlerinde RS485 Haberleşme :

RS485 Cihazlar arasındaki veri haberleşmesi için RS485 çalışan sistemlerde 2 X 0.5mm² kesitli ekranlı tip data kablosu kullanılır. RS485 ağ yapısında toplamda 1000 metre gibi bir mesafe kullanılabilir. 1000 metreyi aşan mesafelerde sinyal tekrarlayıcı (repeater) kullanılır. Saatlerde Saat ve Sıcaklık entegreleri standart olarak verilmektedir. Opsiyonel olarak Nem ve uzaktan kumanda ile kontrol verilmektedir. Saat, Sıcaklık, nem değerlerinin ekrandaki görüntü zamanları ayarlanabilir veya kapatılabilir. Karakter Yüksekliği : 10cm - 17cm Opsiyonel

 

Merkezi Saat Sistemlerinde ETHERNET Haberleşme :

NTP Tabanlı merkezi saatler , saat bilgisini internet üzerinden herhangi bir Public NTP server üzerinden alabileceği gibi , yerel ağınızdaki kendi NTP server üzerinden de alabilir. NTP Saatinizi en yakın network hattına irtibatlandırmanız yeterlidir. Saatler TELNET ile veya web arayüzü ile konfigüre edilebilmektedir. ETHERNET NTP sistemlerde UTP CAT6 Kablo kullanılır. Saatlerin 220V AC / 12V DC beslemeleri bağımsız verilebildiği gibi PoE dönüştürücüler kullanılarak enerjilerini network üzerinden alabilmeleri sağlanabilir.

 
Her iki haberleşme şeklinde de GPS entegrasyonu ile saat bilgisinin uydu üzerinden herhangi bir ülkenin saati ile eş zamanlı çalışması sağlanabilmektedir.
 

 
 
Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2018
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr